Ja det blir inte så mycket omväxling här inne nu när dagarna handlar om att renovera, springa och jobba. Idag har jag målat ett andra lager, haft besök av rörmokaren som pluggat igen rören till vasken i köket vilket visade sig vara tur för han upptäckte grejer med ventilerna som hade kunnat leda till en smärre katastrof men det ska åtgärdas redan nästa vecka. Sen hällde jag nästan mitt gamla grötvatten över huvudet på honom bara för att jag är så jävla korkad och inte tänker så långt och sen tog jag en springtur. Tanken var en mil men efter 1,5 kilometer så var benen trötta så jag tvingade dem en bit till och stannade på sex kilometer idag. Ibland är det så, kroppen vill inte och idag var det benen som protesterade. Nu ska jag åka och hämta barn och ta en sväng till Sularpsfarmen och sen handla lite. Ikväll ska Nemo på disco på skolan och det är ju roligt med honom men mindre roligt för mig eftersom att jag måste vänta till EFTER discot med att dricka vin och det är typ vid åtta ikväll! Skandal på en fredag. Trodde det var några år kvar tills man var tvungen att vara redo som chaufför..
Same same
Publicerat

Brukar du åka till Sularpsfarmen? Jag har bara cyklat förbi, bot nära, men har aldrig varit där. Rekommenderar du det? Har de nåt som är extra bra? Trevlig helg 🙂
GillaGilla
Ja du måste åka dit! Nu har jag bara varit där typ tre gånger men det är mysigt där och de har massa gott och prisvärda grejer. I somras hade de tex pelargoner för 10 kr styck. Idag köpte vi en pumpa, jordgubbar och tomater.
GillaGilla
HUR ska du klara dig?!?! 😰
GillaGilla
Får dricka ikapp när jag kommer hem men fredagsvinet vill man ju dricka NU.
GillaGilla
Det är dom där skitpassen som gör att man blir en bättre löpare, bara man biter ihop och gör nåt av det så 6 km är ju bättre än ingenting och du har igen det sen. Bra jobbat!
GillaGilla